Мікрозайм чи кредит? Що я потягну? Чи що потягне мене? 

Бувають різні життєві ситуації, коли бракує грошей. Просити у рідних чи друзів не хочеться, простіше звернутися до організації чи банку. Так що ж вигідніше та зручніше, мікропозика чи кредит у банку?

Звичайно, говорячи про зручність, мікропозика виходить на перший план. Вам не потрібно возитися з документами та чекати, достатньо мати при собі паспорт чи просто залишити заявку онлайн. Саме оформлення мікропозики набагато простіше, ніж оформлення кредиту. Організація, що надає мікропозики, не так старанно перевіряє все «нагідне» вашому житті, та й не цікавиться, для якої мети вам потрібні гроші.

Оформлення кредиту, в свою чергу затяжний захід. Довідка про доходи з місця роботи є обов’язковою. По-перше, банку стає зрозуміло, що ви працюєте, а значить зможете платити кредит. По-друге, це дає банку хоч якісь гарантії, що у разі несплати кредиту, через суд із вас вичитатимуть певну суму із зарплати. По-третє, банк бачить ваші доходи, і, відповідно, може розрахувати вам оптимальну суму кредиту.

Якщо у Вас не зовсім приємна кредитна історія, то банк вам, швидше за все, відмовить. А ось організація ж навпаки, може допомогти в отриманні грошей.

Мікрозайм ще й зручний тим, що його можна оформити вдома, використовуючи навіть смартфон.

Важливим є погашення як мікропозики, і кредиту. Відсотки різні, суми – різні. Як правило, у маленькій фірмі відсотки великі. Тому, чим швидше ви повернете гроші, тим меншою буде переплата. Головне, щоб позика не «стягнула» вас у нескінченні борги.

Таким чином, ми бачимо, що оформлення мікропозики швидше та зручніше, але відмінність мікропозики та кредиту полягає у сумі грошових коштів, які ви можете позичити.

Якщо приватні мікрофінансові організації вам можуть дати трохи більше 10000 грн, то Банк може видати суму у багато разів більше. Та й термін повернення коштів принципово відрізняється. Кредит ви можете «тягнути» роками, а ось позику доведеться повернути не пізніше за зазначену дату, яка зазвичай не перевищує місяця.

Ми побачили переваги як одного виду позики, так і іншого. Цілі у всіх різні. Тому кожен сам визначає собі найважливіші аспекти даних пропозицій.

Максим Давидов

Максим Давидов

Менеджер з кредитних ризиків

Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp

Якщо ви бажаєтє отримати короткостроковий кредит у мікрофінансових організаціях, ми допоможемо вам із вибором!

Більше 30 організацій представлені на нашому сайті, переходьте за посиланням та обирайте найкращих

Поширені питання та відповіді

Оформити онлайн позику невеликої суми грошей можливо, вказавши в анкеті паспортні дані (номер, серію, дату видачі), ідентифікаційний код, номер банківської картки. Потрібно вписувати лише точні та правдиві відомості про себе, уважно перевіряючи кожен пункт, щоб не допустити помилки.

У разі непогашення кредиту доведеться відповідати. Багато позичальників дотримуються помилкової думки, що якщо кредит був виданий в режимі онлайн і терміново, можна не поспішати з оплатою. МФО має всі необхідні особисті дані позичальника, тому при непогашенні кредиту в зазначені терміни (порушення умов договору), такі дії призведуть до неприємних наслідків.

За прострочення платежу будуть нараховані штрафи. Тому у разі відсутності можливості своєчасно внести плату, рекомендується заздалегідь повідомити кредитора про свою проблему. У деяких випадках кредитор може піти назустріч клієнту та запропонувати таку популярну послугу, як пролонгація позики. Якщо позичальник не повідомляє причину несплати, то йому загрожує підвищення процентної ставки, від чого автоматично збільшується сума заборгованості.

Так, звичайно, дострокове погашення онлайн кредитів можливе і здебільшого лише вітається МФО компаніями.  Кожна компанія розглядає такі випадки індивідуально, тому при виникненні такої необхідності – зв’яжіться з представником своєї МФО компанії щоб дізнатися про свої умови.

Пролонгація кредиту – ідеальний спосіб для позичальника з мінімальними втратами виплатити кредит завдяки додатковому часу від кредитора. Це актуально для тих клієнтів, які з певних причин не можуть вчасно сплатити заборгованість. В результаті їм продовжують термін позики, щоб можна було сплатити борг без пені та штрафних санкцій, а також – щоб у клієнта не виникла погана кредитна історія.

Поширеною послугою вважається реструктуризація кредиту, актуальна для багатьох МФО, які пропонують змінити умови чинного договору позики, що знижує фінансове навантаження на клієнта. Таким чином, позичальник отримує тимчасове відстрочення платежів, збільшення терміну кредиту, надання зменшеної відсоткової ставки і навіть зміну валюти кредиту.

Елена Гришко

Елена Гришко

фінансовий аналітик України.